Ostatnie wiadomości:
Jak się nie nudzić w domu? - poniedziałek, 18 maja 2020 12:47
Dochodzenie roszczenia za opóźniony lot - czwartek, 16 kwietnia 2020 15:07
Remont mieszkania nie musi być straszny! - poniedziałek, 02 marca 2020 13:32
Odtruwanie alkoholowe – jak to wygląda? - środa, 29 stycznia 2020 13:19
Jak zlikwidować przedwczesny wytrysk? - piątek, 25 października 2019 13:39
Jak dobrać opony letnie - poradnik - środa, 27 lutego 2019 13:07
Pomóżmy Piotrowi - wtorek, 26 lutego 2019 11:00
  • Załóż swoje konto!

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne? Sprawdź

PDFDrukujEmail

arty


Masz świadomość, że ubezpieczenie NNW wykupywane przez szkołę nie jest obowiązkowe? Jeżeli planujesz zapewnić dziecku indywidualną polisę, poznaj najlepsze oferty. Sprawdź, ile kosztuje dobrze dobrane ubezpieczenie. Dowiedz się, na co zwracać uwagę.

Wielu rodziców nadal decyduje się na polisy NNW zapewniane przez szkołę. Jest to opcja wygodna i przy tym tania – ubezpieczenie kosztuje średnio 30 zł. Problem w tym, że część składki wcale nie musi iść na polisę ucznia – niektóre szkoły otrzymują od towarzystw ubezpieczeniowych „premie” za skorzystanie z oferty. Chociaż od kwietnia 2016 roku taka praktyka nie jest dozwolona, nadal sytuacje tego typu mają miejsce. Dlatego ubezpieczenie w szkole obowiązujące warto wykupić samodzielnie.

Ubezpieczenie NNW – koszt

Nie da się jednoznacznie wskazać ogólnej ceny ubezpieczenia NNW wykupywanego samodzielnie. Oferty towarzystw różnią się, m.in. w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony ubezpieczeniowej czy ryzyka szacowanego przez danego ubezpieczyciela indywidualnie.

Warto sprawdzić cenę ubezpieczenia w porównywarce Rankomat.pl. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, aby otrzymać spersonalizowaną wycenę. Można także skorzystać z aktualnego rankingu polis NNW stworzonego na podstawie domyślnych parametrów.

Jak wynika z popularnego zestawienia, korzystne ubezpieczenie szkolne oferują m.in. takie towarzystwa ubezpieczeniowe jak:

  • Generali

Składka dostępna jest już od 34 zł. Oferta wyróżnia się szerokim zakresem sumy ubezpieczenia: od 15 000 zł do 55 000 zł.

  • Gothaer

Towarzystwo oferuje składkę już od 34 zł. Suma ubezpieczenia mieści się w granicach od 10 000 zł do 50 000 zł. Dodatkowo za każdy dzień pobytu w szpitalu wypłacana jest kwota od 20 do 40 zł (dla danego zakresu sumy ubezpieczenia).

  • Signal Iduna

Składka dostępna jest już od 37 zł. Suma ubezpieczenia wynosi od 10 000 zł do 50 000 zł. Za każdy dzień pobytu w szpitalu wypłacane jest świadczenie w wysokości 30 zł.

  • Link4

Tutaj składka wynosi aż 66 zł. Jednak ubezpieczyciel zapewnia sumę ubezpieczenia od 15 000 zł do 100 000 zł. Za każdy dzień pobytu w szpitalu należy się świadczenie w wysokości 100 zł.

Ubezpieczenie NNW kupione samodzielnie – najważniejsze zalety

Ubezpieczenie NNW dla dziecka wykupywane we własnym zakresie niesie za sobą szereg korzyści. Chociaż składka może być minimalnie wyższa, rodzic ma szansę dopasować zakres polisy do potrzeb i oczekiwań oraz ustalić wysokość sumy

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Jak się nie nudzić w domu?
Jak się nie nudzić w domu? W czasie deszczu dzieci się nudzą… ale okazuje się, że nie tylko dzieci i nie tylko w czasie deszczu – nuda podczas siedzenia w domu dopada każdego. Jeśli pogoda nie dopisuje lub...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości