Ostatnie wiadomości:
Jak zlikwidować przedwczesny wytrysk? - piątek, 25 października 2019 13:39
Jak dobrać opony letnie - poradnik - środa, 27 lutego 2019 13:07
Pomóżmy Piotrowi - wtorek, 26 lutego 2019 11:00
Pomysł na prezent dla majsterkowicza - czwartek, 13 grudnia 2018 20:00
Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne? Sprawdź - środa, 05 września 2018 18:29
Odtwarzacze Blu-ray – ceny i jakość - piątek, 17 sierpnia 2018 13:11
Nie lekceważ uzależnienia od hazardu - środa, 27 czerwca 2018 10:44
Farbowanie włosów: farba czy szampon koloryzujący? - poniedziałek, 21 maja 2018 18:41
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
  • Załóż swoje konto!

Odtwarzacze Blu-ray – ceny i jakość

PDFDrukujEmail

blu

Czym są odtwarzacze Blu-ray? Zgodnie ze swoją nazwą, dają przede wszystkim możliwość odczytywania płyt tego typu, jednak na tym ich możliwości się nie kończą. Oprócz tego obsługują płyty DVD i CD, a także mogą umożliwiać streaming z sieci. Ponieważ ceny za te urządzenia wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Odtwarzacze Blu-ray – czym powinny się cechować?

Podobnie jak inne urządzenia, obsługujący płyty Blu-ray odtwarzacz powinien zapewniać maksimum funkcji i wygody użytkowana. Najprostsze, a zarazem najtańsze modele umożliwiają odtwarzanie płyt i tyle. Jednak żyjemy w czasach mobilnych, dlatego warto wymagać więcej. Bez problemu znajdziemy odtwarzacze Blu-ray, które obsługują Screen Mirroring, czyli dają możliwość wyświetlania obrazu ze smartfona na ekranie podłączonego do odtwarzacza telewizora.

Mało tego – jeśli nie posiadasz Smart TV, wspierający Blu-ray odtwarzacz może stać się uzupełnieniem posiadanego przez ciebie urządzenia dzięki funkcji Smart Hub – poprzez niego będziesz mieć w swoim telewizorze możliwość używania aplikacji, w tym dostępu do sieci społecznościowych, gier, a także serwisów i usług. Innymi słowy – telewizor uzyska takie same możliwości, jak smartfon czy tablet! Ale oczywiście korzystanie np. z Netflixa na ekranie telewizora jest znacznie bardziej komfortowe niż nawet na 12-calowym wyświetlaczu tableta!

Dzięki szerokiemu wyborowi możesz znaleźć odtwarzacz Blu-ray dopasowany dokładnie do twoich indywidualnych potrzeb i posiadanego telewizora. Jeśli masz już Smart TV, bardziej zaawansowany model nie będzie ci potrzebny, ale jeśli go nie masz – zakup odtwarzacza będzie znacznie tańszym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć dostęp do wymienionych treści, niż nabycie w tym celu Smart TV.

Pamiętaj także o tym, że podobnie jak większość nowoczesnych urządzeń elektronicznych, także odtwarzacz obsługujący płyty Blu-ray może być modelem bezprzewodowym, co wyeliminuje konieczność używania kabli w salonie, wpływając nie tylko na wygodę użytkowania (odtwarzacz nie musi stać obok telewizora), ale i estetykę pomieszczenia.

Odtwarzacze Blu-ray – o czym należy pamiętać?

Mając odtwarzacz Blu-ray, możesz obsługiwać płyty mieszczące ogromne ilości danych. Jeśli chcesz je samodzielnie zapisać, potrzebny będzie komputer z odpowiednim programem oraz nagrywarką. Ponieważ nagrania w jakości 4K zajmują sporo miejsca, dzięki możliwości zapisania ich na płycie nie zajmujesz dysku twardego i nie musisz się martwić, że zabraknie przestrzeni na inne dane.

Odtwarzacz Blu-ray umożliwia oglądanie filmów w rozdzielczości porównywalnej z kinową, obsługuje także dźwięk wysokiej jakości, ale jeśli chcesz zyskać naprawdę dobry efekt, musisz zainwestować w soundbar lub odpowiedni system nagłaśniających, dzięki czemu we własnym salonie poczujesz się jak w prawdziwym kinie.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Jak zlikwidować przedwczesny wytrysk?
Jak zlikwidować przedwczesny...   Jak skutecznie pozbyć się przedwczesnego wytrysku?   Przedwczesny wytrysk jest dysfunkcją seksualną, która dotyka coraz większej liczby mężczyzn. Jest to sytuacja, w której...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości