Ostatnie wiadomości:
Jak dobrać opony letnie - poradnik - środa, 27 lutego 2019 13:07
Pomóżmy Piotrowi - wtorek, 26 lutego 2019 11:00
Pomysł na prezent dla majsterkowicza - czwartek, 13 grudnia 2018 20:00
Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne? Sprawdź - środa, 05 września 2018 18:29
Odtwarzacze Blu-ray – ceny i jakość - piątek, 17 sierpnia 2018 13:11
Nie lekceważ uzależnienia od hazardu - środa, 27 czerwca 2018 10:44
Farbowanie włosów: farba czy szampon koloryzujący? - poniedziałek, 21 maja 2018 18:41
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
  • Załóż swoje konto!

Odtwarzacze Blu-ray – ceny i jakość

PDFDrukujEmail

blu

Czym są odtwarzacze Blu-ray? Zgodnie ze swoją nazwą, dają przede wszystkim możliwość odczytywania płyt tego typu, jednak na tym ich możliwości się nie kończą. Oprócz tego obsługują płyty DVD i CD, a także mogą umożliwiać streaming z sieci. Ponieważ ceny za te urządzenia wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Odtwarzacze Blu-ray – czym powinny się cechować?

Podobnie jak inne urządzenia, obsługujący płyty Blu-ray odtwarzacz powinien zapewniać maksimum funkcji i wygody użytkowana. Najprostsze, a zarazem najtańsze modele umożliwiają odtwarzanie płyt i tyle. Jednak żyjemy w czasach mobilnych, dlatego warto wymagać więcej. Bez problemu znajdziemy odtwarzacze Blu-ray, które obsługują Screen Mirroring, czyli dają możliwość wyświetlania obrazu ze smartfona na ekranie podłączonego do odtwarzacza telewizora.

Mało tego – jeśli nie posiadasz Smart TV, wspierający Blu-ray odtwarzacz może stać się uzupełnieniem posiadanego przez ciebie urządzenia dzięki funkcji Smart Hub – poprzez niego będziesz mieć w swoim telewizorze możliwość używania aplikacji, w tym dostępu do sieci społecznościowych, gier, a także serwisów i usług. Innymi słowy – telewizor uzyska takie same możliwości, jak smartfon czy tablet! Ale oczywiście korzystanie np. z Netflixa na ekranie telewizora jest znacznie bardziej komfortowe niż nawet na 12-calowym wyświetlaczu tableta!

Dzięki szerokiemu wyborowi możesz znaleźć odtwarzacz Blu-ray dopasowany dokładnie do twoich indywidualnych potrzeb i posiadanego telewizora. Jeśli masz już Smart TV, bardziej zaawansowany model nie będzie ci potrzebny, ale jeśli go nie masz – zakup odtwarzacza będzie znacznie tańszym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć dostęp do wymienionych treści, niż nabycie w tym celu Smart TV.

Pamiętaj także o tym, że podobnie jak większość nowoczesnych urządzeń elektronicznych, także odtwarzacz obsługujący płyty Blu-ray może być modelem bezprzewodowym, co wyeliminuje konieczność używania kabli w salonie, wpływając nie tylko na wygodę użytkowania (odtwarzacz nie musi stać obok telewizora), ale i estetykę pomieszczenia.

Odtwarzacze Blu-ray – o czym należy pamiętać?

Mając odtwarzacz Blu-ray, możesz obsługiwać płyty mieszczące ogromne ilości danych. Jeśli chcesz je samodzielnie zapisać, potrzebny będzie komputer z odpowiednim programem oraz nagrywarką. Ponieważ nagrania w jakości 4K zajmują sporo miejsca, dzięki możliwości zapisania ich na płycie nie zajmujesz dysku twardego i nie musisz się martwić, że zabraknie przestrzeni na inne dane.

Odtwarzacz Blu-ray umożliwia oglądanie filmów w rozdzielczości porównywalnej z kinową, obsługuje także dźwięk wysokiej jakości, ale jeśli chcesz zyskać naprawdę dobry efekt, musisz zainwestować w soundbar lub odpowiedni system nagłaśniających, dzięki czemu we własnym salonie poczujesz się jak w prawdziwym kinie.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Jak dobrać opony letnie - poradnik
Jak dobrać opony letnie -... Pod koniec zimy przychodzi czas, kiedy należy przygotować swoje auto na przyjście wiosny. Jednym z najważniejszych zadań jest dostosowanie ogumienia do panujących warunków. Można założyć...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości