Ostatnie wiadomości:
Jak zlikwidować przedwczesny wytrysk? - piątek, 25 października 2019 13:39
Jak dobrać opony letnie - poradnik - środa, 27 lutego 2019 13:07
Pomóżmy Piotrowi - wtorek, 26 lutego 2019 11:00
Pomysł na prezent dla majsterkowicza - czwartek, 13 grudnia 2018 20:00
Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne? Sprawdź - środa, 05 września 2018 18:29
Odtwarzacze Blu-ray – ceny i jakość - piątek, 17 sierpnia 2018 13:11
Nie lekceważ uzależnienia od hazardu - środa, 27 czerwca 2018 10:44
Farbowanie włosów: farba czy szampon koloryzujący? - poniedziałek, 21 maja 2018 18:41
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
  • Załóż swoje konto!

Dadzą miłość małej Natalce

PDFDrukujEmail

Rodziny z całej Polski chcą dać dom Natalce z Oleśnicy. Jeszcze w tym miesiącu o jej losie rozstrzygnie sąd. (© Fot. Tomasz Hołod)
Rodziny z całej Polski chcą stworzyć dom trzyletniej Natalce z Oleśnicy, pozostawionej przez rodzinę zastępczą we wrocławskim szpitalu. O sprawie pisaliśmy kilkakrotnie. Odzew Czytelników przeszedł wszelkie oczekiwania.

Chorą na fenyloketonurię dziewczynką po operacji krwiaka mózgu zajmowały się pielęgniarki z oddziału neurochirurgii w klinice przy ul. Borowskiej, bo przez trzy tygodnie nikt jej nie odwiedzał. Na mocy tymczasowej decyzji sądu w Lubaniu dziecko jest teraz w ośrodku leczniczym prowadzonym przez zakonnice w Wierzbicach pod Wrocławiem.

- Czuje się u nas świetnie. Bawi się, znalazła przyjaciół - opowiada siostra Józefa Machowska, dyrektorka zakładu w Wierzbicach.

Odkąd tam trafiła (we wtorek), codziennie zgłaszają się do naszej redakcji i do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu osoby, które chcą stworzyć jej rodzinę zastępczą.
- Wczoraj, w sprawie Natalki, w ciągu trzech godzin mieliśmy trzy telefony - opowiada Katarzyna Wójcik, szefowa PCPR w Lubaniu. Do redakcji zgłosiła się natomiast rodzina aż ze Świnoujścia.

- Jak ją zobaczyłam, od razu czułam, że to dziecko dla nas - opowiada Anna Wajda, która z mężem od trzech lat tworzy rodzinę zastępczą dla 12-letniego chłopca. Małżeństwo przeszło kursy i szkolenia, aby opiekować się dzieckiem.

- Nie przeraża nas stan zdrowia Natalki, chcemy dać jej miłość - zapewnia. Wajdowie przyjadą do Wierzbic zobaczyć, jak dziewczynka zareaguje na ich widok.

Los Natalki jest w rękach sądu. W maju sędziowie z Lubania mają zabrać prawo do opieki byłym rodzicom zastępczym dziecka. O dalszym życiu dziewczynki zadecyduje sąd w Oleśnicy. Wszyscy podkreślają, że trzeba być ostrożnym. Ale są pełni optymizmu.
- Natalka jest jeszcze mała i na pewno szybko znajdzie prawdziwie kochającą rodzinę - uważa siostra Machowska.

za:Polska Gazeta Wrocławska/Janusz Krzeszowski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Jak zlikwidować przedwczesny wytrysk?
Jak zlikwidować przedwczesny...   Jak skutecznie pozbyć się przedwczesnego wytrysku?   Przedwczesny wytrysk jest dysfunkcją seksualną, która dotyka coraz większej liczby mężczyzn. Jest to sytuacja, w której...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości