• Załóż swoje konto!

Co warto wiedzieć o wózkach widłowych, decydując się na ich zakup do firmy?

PDFDrukujEmail

0ea0c17c607cbd5a55ec889bc9c8523b

Bez wątpienia dla przedsiębiorcy kluczowe jest upewnienie się, że jego inwestycje są korzystne i opłacalne. Jednym z takich wydatków jest zakup sprzętu do transportu materiałów do magazynu. O tym, czy zakup wózków widłowych z silnikiem wysokoprężnym jest opłacalny i czy się opłaca, opowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

  1. Jakie są ceny wózków widłowych spalinowych?
  2. Wózki widłowe spalinowe — wydajność i ekonomiczne utrzymanie
  3. Wózki widłowe elektryczne — o czym warto wiedzieć?

Jakie są ceny wózków widłowych spalinowych?

Niezwykle konkurencyjnie niska cena wózków widłowych z silnikiem wysokoprężnym jest początkowym uzasadnieniem ich zakupu. Jeśli spojrzeć po prostu na markowe samochody, cena zakupu nowej maszyny bezpośrednio od dealera zaczyna się od około 65 000 złotych. Nie jest to jednak skandaliczny koszt. Dla porównania cena nowego elektrycznego wózka widłowego zaczyna się od około 75 000 zł, a wózka wysokiego składowania od 155 000 zł.

Jednocześnie warto też zaznaczyć, że kupując używany sprzęt, można zaoszczędzić jeszcze więcej. Używany markowy wózek widłowy z silnikiem Diesla może być nawet o 30-50% tańszy niż nowy. Oznacza to, że możesz kupić dwa używane urządzenia w cenie jednego nowego. Jak widać na podstawie pierwszej matematyki, zakup wózka widłowego z silnikiem wysokoprężnym, nowego lub używanego, to opłacalna inwestycja w zakup potrzebnego sprzętu po niskich kosztach. 

Wózki widłowe spalinowe — wydajność i ekonomiczne utrzymanie

Wiadomo, że wózki widłowe z silnikiem spalinowym bardzo wydajne i działają na wiele zmian. Oto Twoje zalety:

  • duża ładowność,
  • Wysoka wartość maksymalnego udźwigu,
  • wysoka prędkość maksymalna,
  • solidna konstrukcja,
  • wydajny silnik,
  • łatwa wymiana butli gazowej, łatwe tankowanie.

Dzięki tym wszystkim aspektom wózki widłowe mogą wydajnie pracować bez długich przerw w cyklu pracy, nawet w pracy wielozmianowej. 

Kolejną zaletą wózków widłowych z silnikiem Diesla niskie koszty utrzymania. Najlepszy pod tym względem jest wózek widłowy na gaz.
Oprócz kosztów utrzymania bardzo ważne również koszty naprawy sprzętu i wymiany części. To, czy zakup wózka było dobrą inwestycją, zależy również od marki i jakości. Pojazdy wykonane z trwalszych, wysokiej jakości materiałów mają dłuższą żywotność i pozostają w dobrym stanie technicznym przez długi czas. Eliminuje to konieczność częstych napraw i przeglądów po awarii. Czysta oszczędność! 

Wózki widłowe elektryczne — o czym warto wiedzieć?

Oferta wózków widłowych jest szeroka i bardzo rozbudowana. Poza wózkami spalinowymi, na rynku znajdziesz również wózki elektryczne. Poza tym wózki dzielą się na terenowe, ze zmiennym wysięgiem, czyli teleskopowe, z wysuwanym masztem, boczne i inne. 

Ważne jest to, by umieć obsługiwać wózek widłowy. Niezależnie od tego, jakie wózki widłowe, kurs jest niezbędny, aby pracować na tych maszynach na magazynie, czy w zakładach produkcyjnych. Do kursu wymagane jest wykształcenie minimum podstawowe. Jeśli dopełnione zostaną wszystkie formalności związane z wymaganiami, można przystąpić do kursu. Każdy uczestnik nauczy się operować takimi maszynami, jak wózki podnośnikowe, wózki wysokiego składowania czy wózki czołowe. 

Wózki elektryczne są o tyle wygodniejsze, iż nie trzeba ich tankować, podobnie jak spalinowych. Niestety, wymagają regularnego ładowania, które również zabiera nieco czasu. Niektóre z nich są zdalnie sterowane, oznacza to, że nie wymagają operatora siedzącego za kierownicą. Jeśli szukasz odpowiedniego wózka do swojej firmy, koniecznie sprawdź ofertę FLT!

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Zdrowe słodziki od Intenson - czy warto je polecić?
Zdrowe słodziki od Intenson...   Przedstawiamy Ci fascynujący świat zdrowych słodzików od Intenson, których popularność rośnie wraz z rosnącym zainteresowaniem zdrowym stylem życia. Ale zanim zanurzymy się głębiej w...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości