Ostatnie wiadomości:
Buty do biegania od Under Armour – czy warto? - środa, 19 czerwca 2024 18:15
Wskazówki, co robić w deszczowy dzień - czwartek, 06 czerwca 2024 16:05
Dieta Low IG – co to jest? - czwartek, 14 marca 2024 21:54
Zdrowe słodziki od Intenson - czy warto je polecić? - piątek, 24 listopada 2023 19:32
Detektor kabli w ziemi - piątek, 24 listopada 2023 06:31
Lista zakupów dla początkującej stylistki rzęs - środa, 01 listopada 2023 15:24
Pompa ciepła do basenu: ekologiczne podgrzewanie wody - poniedziałek, 18 września 2023 11:54
Pompa ciepła do basenu: ekologiczne podgrzewanie wody - poniedziałek, 18 września 2023 11:54
  • Załóż swoje konto!

Kasze w psim jedzeniu

PDFDrukujEmail

20221018143312 g8112e91d5072ecfc15f0d99dbe7f2f589d75a6092c6eb6f507006cf6490b107b7f2843a5617612e166b5b09cc376a51d51d8abe51a96781bdc8d2c0da2ba7cff 640.jpg

Podobnie jak w przypadku ludzi, jedzenie wpływa bezpośrednio na zdrowie naszych pupilów. To co otrzymują w misce będzie wspierać lub szkodzić ich organizmowi. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, jaka jest najodpowiedniejsza kasza dla psa?

 

Zdrowe jedzenie = zdrowy pies

Różnorodność w psiej diecie służy dostarczaniu zwierzęciu wielu ważnych składników. Żeby nasz czworonożny przyjaciel mógł cieszyć się zdrowiem potrzebujemy jego dietę wzbogacić o ważne minerały oraz składniki odżywcze. To one będą wspierały jego organizm i polepszały kondycję.

Należy również pamiętać, że psy mogą mieć różnego rodzaju alergię. Dobór pożywienia musi je uwzględniać. Podobnie jak osobowość psa np. to czy pies na co dzień jest mocno aktywny. Wiek też dyktuje pewne zmiany żywieniowe o czworonogów.

Różnorodna dieta to różne smaki, które będą ciekawić naszego zwierzaka. Monotonne posiłki mogą znudzić też psiaka. 

Jedynym ze zdrowych sposobów wprowadzania wartościowych składników do diety psa jest dołączenie do niej kaszy. 

Jaka kasza będzie najodpowiedniejsza dla zwykłego psa i jaka w przypadku kiedy nasz pupil cierpi na alergie pokarmowe? 

Kasza jaglana oraz kasza gryczana

Na początku należy zaznaczyć, że tak samo jak w przypadku ludzi dietę należy zawsze ustalać wobec indywidualny potrzeb uwzględniając przede wszystkim potrzeby danego organizmu. Pamiętajmy również o wskazaniach dietetycznych wobec określonego gatunku. 

Kasza jaglana jest najbardziej polecanym wyborem, ponieważ ma bardzo ważne składniki pokarmowe takie jak witaminę B, miedź oraz żelazo. Pies może jeść kaszę jaglaną bez obawy właściciela ze względu na jej bezglutenowość oraz skrobię, która jest w odpowiednich ilościach żeby wesprzeć układ pokarmowy. 

Nasi przyjaciele mogą również jeść kaszę gryczaną, która jest bardzo bogata w składniki odżywcze oraz minerały. Polepsza pracę jelit, a u zwierząt cierpiących na cukrzycę spowalnia wchłanianie glukozy do krwi.

Równie dobrym źródłem witamin będzie amarantus. Ma bardzo dużo żelaza w sobie, które jest ważne zarówno w przypadku młodych psów oraz czworonogów w starszym wieku. 

W diecie psa kaszę jaglaną oraz każdą inną nie traktujemy jak jedyny składnik posiłku, ale jako jeden z jego elementów. Ważne jest żeby w jego towarzystwie występowało również białko zwierzęce, warzywa oraz tłuszcze. 

Kasza ze względu na wysoką zawartość węglowodanów nie może być serwowana w zbyt dużych ilościach. 

Dla psa kasza jaglana bądź gryczana powinna być podawana w formie lekko rozgotowanej papki. Dzięki temu będzie dużo łatwiej przyswajana. 

Zdrowa kasza owsiana

Zastanawiają się nad tym, jaka kasza dla psa będzie jeszcze zdrowa odpowiedź znajdziemy w kaszy owsianej. Wspiera układ krążenia oraz trawienny, a ponadto jest naturalnym źródłem błonnika, białka oraz węglowodanów.

Bogata w witaminę E oraz B, a także magnez, wapń, fosfor, miedź oraz żelazo skutecznie wesprze nasze pieski w codziennym funkcjonowaniu. 

Pomaga unikać problemów trawiennych, dlatego polecana jest tym zwierzakom, które mają nawracające dolegliwości związane z brzuchem lub ciepią na alergie. Kasza nie zawiera glutenu. 

Niebezpieczna kasza jęczmienna

Pośród wszelkiego rodzaju kasz szczególnie w psiej misce nie może znaleźć się kasza jęczmienna. Jedną z cech kaszy jęczmiennej jest jej pęcznieje, które prowadzi do nadprodukcji gazów oraz może powodować groźne problemy z żołądkiem. 

Bardzo należy na nią uważać, ponieważ jako nieliczna ze swojego gatunku zawiera gluten. Kaszę jęczmienną powinny unikać zarówno uczulone psy jak i całkowicie zdrowe. 

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o karmieniu psa kaszą ,odwiedź stronę formapupila.pl/jaka-kasza-dla-psa/. Zdobyta przez Ciebie wiedza będzie chronić Twojego pupila przed utratą zdrowia. 

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Buty do biegania od Under Armour – czy warto?
Buty do biegania od Under... Każdy biegacz musi mieć odpowiedni ekwipunek – niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna przygodę z bieganiem, czy jest już wprawiony w tej dyscyplinie. Do podstawowych elementów garderoby...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie