Ostatnie wiadomości:
Buty do biegania od Under Armour – czy warto? - środa, 19 czerwca 2024 18:15
Wskazówki, co robić w deszczowy dzień - czwartek, 06 czerwca 2024 16:05
Dieta Low IG – co to jest? - czwartek, 14 marca 2024 21:54
Zdrowe słodziki od Intenson - czy warto je polecić? - piątek, 24 listopada 2023 19:32
Detektor kabli w ziemi - piątek, 24 listopada 2023 06:31
Lista zakupów dla początkującej stylistki rzęs - środa, 01 listopada 2023 15:24
Pompa ciepła do basenu: ekologiczne podgrzewanie wody - poniedziałek, 18 września 2023 11:54
Pompa ciepła do basenu: ekologiczne podgrzewanie wody - poniedziałek, 18 września 2023 11:54
  • Załóż swoje konto!

Peeling do skóry głowy – dlaczego jest tak ważny?

PDFDrukujEmail

20221015132345 gc68a1a96b6bbefcb1d127abe15b830719e12d6a2dbeb109bb56cdbdf5debc39976f3d6e3cba0349b5e9fd33853bea5f3dd2ab2670c252840ced0ee493deb0d45 640.jpg

Choć często wykonujemy peeling twarzy i ciała, nie zawsze pamiętamy, że peeling skóry głowy jest tak samo ważny. Pozwala dokładnie oczyścić skórę, dzięki czemu jest ona w lepszej kondycji, co pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd włosów. 

 

Aby włosy były w dobrej kondycji, trzeba pamiętać o ich właściwej pielęgnacji. Bardzo ważny jest wybór dobrego szamponu i odżywki, które będą dopasowane do stanu włosów. Aby cieszyć się piękną fryzurą każdego dnia, trzeba też pamiętać o pielęgnacji skóry głowy, ponieważ bez tego nawet najlepsze kosmetyki do włosów nie dadzą zadowalających efektów. Jak prawidłowo pielęgnować skórę głowy?

 

Jak pielęgnować skórę głowy?

 

Szampon i odżywka to nie wszystko. Aby włosy były zdrowe i mocne, trzeba pamiętać o kilku innych rzeczach, bez których nawet najlepsze kosmetyki niewiele zdziałają. Jak dbać o skórę głowy?

  • Pamiętaj, aby co najmniej raz w tygodniu wykonywać peeling skóry głowy. Dzięki temu będzie ona dokładnie oczyszczona i gotowa na kolejne zabiegi pielęgnacyjne. Duży wybór peelingów do skóry głowy znajdziesz na stronie: mintishop.pl.
  • Po umyciu włosów nie zapomnij o dokładnym spłukaniu szamponu i odżywki. Resztki kosmetyków gromadzące się na włosach mogą zapychać ujścia gruczołów łojowych i powodować podrażnienia skóry. 
  • Do mycia głowy nie używaj gorącej wody, ponieważ wysusza włosy i może powodować ich przetłuszczanie. Temperatura wody powinna wynosić ok. 36 stopni, podobnie jak temperatura ciała. Na koniec warto spłukać włosy zimną wodą, aby domknąć łuski włosów. 
  • Używaj kosmetyków dostosowanych do potrzeb skóry i włosów. Jak najczęściej rezygnuj z suszarki i pozwól swoim włosom wyschnąć w naturalny sposób.

 

Dlaczego warto stosować peeling do skóry głowy?

 

Choć często wykonujemy peeling twarzy i ciała, o skórze głowy zapominamy. A przecież na niej również gromadzą się zanieczyszczenia, sebum i resztki kosmetyków. Niezbyt dokładne oczyszczanie skóry głowy może doprowadzić do problemów skórnych, takich jak łupież, swędzenie skóry, czy wypadanie włosów. Również fryzura gorzej wygląda. Włosy są oklapnięte i nieświeże. Zanieczyszczona skóra gorzej wchłania składniki odżywcze znajdujące się w kosmetykach. Dlatego warto regularnie stosować peeling skóry głowy, który ułatwi pozbycie się martwego naskórka i dokładnie oczyszcza skórę. Peeling należy stosować zgodnie ze wskazówkami zawartymi na opakowaniu. Zawsze jednak stosuje się go przed myciem głowy. Po nałożeniu produktu trzeba rozprowadzić go, masując skórę opuszkami palców. Produkt należy zostawić na skórze na kilka minut, a następnie dokładnie spłukać i umyć włosy. Wykonywanie peelingu co najmniej raz w tygodniu znacznie poprawia kondycję skóry głowy i włosów.

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Buty do biegania od Under Armour – czy warto?
Buty do biegania od Under... Każdy biegacz musi mieć odpowiedni ekwipunek – niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna przygodę z bieganiem, czy jest już wprawiony w tej dyscyplinie. Do podstawowych elementów garderoby...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie