Ostatnie wiadomości:
Buty do biegania od Under Armour – czy warto? - środa, 19 czerwca 2024 18:15
Wskazówki, co robić w deszczowy dzień - czwartek, 06 czerwca 2024 16:05
Dieta Low IG – co to jest? - czwartek, 14 marca 2024 21:54
Zdrowe słodziki od Intenson - czy warto je polecić? - piątek, 24 listopada 2023 19:32
Detektor kabli w ziemi - piątek, 24 listopada 2023 06:31
Lista zakupów dla początkującej stylistki rzęs - środa, 01 listopada 2023 15:24
Pompa ciepła do basenu: ekologiczne podgrzewanie wody - poniedziałek, 18 września 2023 11:54
Pompa ciepła do basenu: ekologiczne podgrzewanie wody - poniedziałek, 18 września 2023 11:54
 • Załóż swoje konto!

Dlaczego gwiazdy uwielbiają terapię falami radiowymi?

PDFDrukujEmail

Dzięki rozwojowi technologicznemu wiele branż weszło na niespotykane dotąd poziomy. Jedną z branż jest hazard online. Żadne polskie kasyno online jeszcze kilka lat temu, nie zdawało sobie sprawy, że wpłaty będą dokonywane za pomocą kryptowalut, a w gry będzie można grać za pomocą okularów w 3D. Ponadto liczba gier w bibliotekach jest przeogromna, podczas gdy kiedyś, gracze mieli bardzo ograniczony wybór. To samo dotyczy branży kosmetycznej.

pexels gustavo fring 3985329

 

Technologia radiofrekwencji, bo o niej mowa, jest stosowana w zabiegach estetycznych od ponad 15 lat i przeszła przez kilka różnych generacji technologicznych, natomiast w obecnych czasach, potrafi ona robić cuda. Gwiazdy od lat zachwycają się zabiegami wykorzystującymi częstotliwość radiową, ponieważ jest to nieinwazyjny sposób na ujędrnienie skóry przy zachowaniu naturalnego wyglądu. Krótko mówiąc, w zabiegach estetycznych z wykorzystaniem radiofrekwencji (RF) wykorzystuje się fale radiowe, a dokładniej prąd elektryczny wytwarzany przez fale radiowe, do ogrzewania skóry w celu stymulowania podskórnej produkcji kolagenu i elastyny, aby zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek i luźnej skóry.

Jak to działa?

Zabiegi RF dostarczają skórze energię o częstotliwości radiowej, delikatnie podgrzewając tkankę skórną do optymalnej temperatury, aby stymulować wzrost kolagenu, który podnosi i tonizuje skórę, dzięki czemu staje się ona jaśniejsza, jędrniejsza i bardziej napięta. Jest to więc zabieg idealny przed imprezą, ale także zapewnia długotrwały efekt liftingu i zwiększenia objętości. 

 

Zabieg ten wspomaga również produkcję kolagenu przez cztery-sześć tygodni po zabiegu. To wyjaśnia, dlaczego supermodelki, takie jak Devon Windsor i Josephine Skriver, przychodzą na zabieg tuż przed przemarszem po wybiegu Victoria's Secret. Inne modelki korzystające z tego zabiegu to:

 • Gigi Hadid;

 • Kendall Jenner;

 • Joan Smalls;

 • Adriana Lima;

 • Cara Delevingne;

 • Liu Wen.  

Jakie najważniejsze rzeczy powinnaś wiedzieć o zabiegu z wykorzystaniem fal radiowych?

Jeżeli chodzi o fale radiowe i zabiegi na twarz, to z pewnością nie jest to przyjemnością, ale mówiąc o ujędrnianiu i napinaniu skóry, to nie ma nic lepszego. Podobnie jak w przypadku zabiegów laserowych i LED, fale radiowe stymulują produkcję elastyny i kolagenu, jednakże energia cieplna, ma charakter elektryczny, aniżeli świetlny. Poniżej znajdują się najważniejsze fakty o falach radiowych, jakie należy znać.

Lekarstwo na skórę, która jest zwiotczała

Większość dermatologów i osób związanych z kosmetyką, jednogłośnie uważa, że fale radiowe są atrakcyjne, ponieważ jest to nieinwazyjny i stosunkowo delikatny sposób na napinanie skóry. 

 

Radiofrekwencja jest zabiegiem, który na przestrzeni kilku ostatnich lat stał się bardzo popularny. Wykorzystuje on energię fal radiowych do podgrzewania skóry właściwej i jej napinania nie uszkadzając jej wierzchniej warstwy. Oczywiście nie wszystkie urządzenia wykorzystujące fale radiowe działają w identyczny sposób (najpopularniejsze urządzenia to Pellevé i Thermage), ale z zasady, niemal wszystkie wykorzystują energię o częstotliwości radiowej.

 

To właśnie to napinające i ujędrniające działanie, wywołane przez zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, sprawia, że częstotliwość radiowa jest szczególnie przydatna w przypadku luźnej skóry szyi i podbródka, zmarszczek i linii powstających między nosem a ustami.

Nie trwa długo

Dowolny zabieg wykorzystujący częstotliwość radiową trwa od 25 do 50 minut, a czas przeczekania jest stosunkowo krótki — jest duża szansa na to, że po zabiegu wystąpi delikatne zaczerwienienie, które ustąpi w ciągu kolejnej doby, ale jest to wszystko, co może Cię niepokoić. 

 

Urządzenie podczas zabiegu podgrzewa skórę do temperatury 39-41 stopni, natomiast większość kobiet, która korzysta z radiofrekwencji nie doświadcza żadnych nieprzyjemności, jednakże wszystko zależy od osoby.

Można ją stosować również na ciało

Ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry Paula Begoun twierdzi, że zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej mogą „wygładzać rozstępy i napinać obszary luźnej skóry”, co sprawia, że są one równie odpowiednie dla pośladków, jak i twarzy.

 

W przeciwieństwie do niektórych innych metod redukcji tkanki tłuszczowej zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, nie ma przestojów i zapewnia równomierny, równomierny efekt bez nierówności powierzchni, które mogą być problemem w przypadku innych technologii.

 

Mechanizmy działania obejmują zachęcanie komórek tłuszczowych do popełnienia „samobójstwa” (tzw. apoptozy adipocytów) po poddaniu ich działaniu selektywnej częstotliwości radiowej.

 

Zabieg jest szczególnie przydatny w przypadku górnej i dolnej części brzucha oraz wewnętrznej i zewnętrznej części ud, natomiast może on również przynieść doskonałe rezultaty w przypadku górnej części ramion. Niektórzy zaręczają, że zabieg ten jest skuteczny także w przypadku redukcji cellulitu. W przypadku stosowania do naprawy ciała częstotliwość radiowa jest często wykonywana w wyższej temperaturze, jednak jeśli Twoja kosmetyczka nie ma odpowiedniej wiedzy, warto jak najszybciej opuścić salon.

 

Temperatura skóry powinna być mierzona podczas zabiegu, aby upewnić się, że jest wystarczająco wysoka, aby przynieść znaczące korzyści bez ryzyka wystąpienia problemów takich jak oparzenia.

Strzał w dziesiątkę

Obecnie obserwuje się wzrost liczby kobiet i mężczyzn zgłaszających się na zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej, Mają oni chęci wyrzeźbienia problematycznych obszarów przy jednoczesnym uniknięciu bólu i długich okresów przestoju.

 

Radiofrekwencja jest niesamowitym zabiegiem, ponieważ jest idealna dla dużej grupy osób — głębokość nagrzewania pomaga napiąć, ujędrnić oraz podnieść skórę, a także ożywić ją, nadając zdrowy blask. „Blask” ten wynika z faktu, że niemal wszystkie zabiegi wykorzystujące częstotliwość radiową są pomocne w przyspieszeniu produkcji kolagenu.

Potrzeba czasu

W życiu nie ma idealnych rzeczy, radiofrekwencja również nie jest cudownym lekarstwem na wszystko i potrzeba czasu, aby zadziałała. Wiele osób nie widzi żadnej różnicy, jeśli chodzi o konturowanie czy podnoszenie skóry po pojedynczym zabiegu. Wszystkie zabiegi biostymulacyjne oparte na energii wymagają oczywiście kilku sesji (od 6 do 12) i przynoszą korzyści stopniowo przez kilka miesięcy. Można to porównać do ćwiczeń na siłowni — wspaniałe rezultaty rzadko osiąga się po jednej sesji. Idealnym rozwiązaniem jest poddawanie się zabiegom co trzy lub cztery dni, ale jeśli będziesz poddawać się zabiegom co tydzień, rezultaty powinny pojawić się po około miesiącu.

Nie jest to zabieg dla osób z trądzikiem różowatym

Ponieważ zabieg ten wykorzystuje działanie ciepła, może on wywołać jeszcze większy stan zapalny i pogorszyć zaczerwienienie, jeśli osoba, która się na niego zdecyduje, ma trądzik różowaty. Zabieg nie jest wskazany, w sytuacji, kiedy Twoje naczynia włosowate lub krwionośne są popękane. Identycznie jak w większości innych zabiegów estetycznych, nie jest on odpowiedni dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Cena zwala z nóg

Biorąc pod uwagę to, że w regularnych odstępach czasu należy wykonać co najmniej 6 zabiegów, można powiedzieć, że radiofrekwencja to spora inwestycja. Jedna sesja może kosztować 1200 złotych, a zalecane jest przynajmniej sześciu zabiegów. Koszt zatem będzie oscylował w okolicach 7 tysięcy złotych. Poniżej znajduje się cennik jednej z warszawskich klinik:

 

Zabieg

Cena

Radiofrekwencja mikroigłowa — okolice oczu

600 złotych

Radiofrekwencja mikroigłowa — twarz

1200 złotych

Radiofrekwencja mikroigłowa — dekolt

800 złotych

Radiofrekwencja mikroigłowa — brzuch

900 złotych

Radiofrekwencja mikroigłowa — szyja

800 złotych

 

Sam proces nie jest może najgorszy, natomiast koszt jest bez wątpienia bolesny. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się domowe urządzenia do radiofrekwencji. Narzędzia do użytku domowego działają w podobny sposób, jak zabiegi wykonywane w klinice, stymulując produkcję kolagenu w skórze, a przy regularnym stosowaniu podnoszą i napinają skórę. 

 

Jeśli jesteś przyzwyczajona do częstotliwości radiowej w salonie, przekonasz się, że narzędzia do użytku domowego nie są tak gorące, jak te zabiegi, choć podczas ich stosowania też będziesz odczuwać uderzenia ciepła.

Dobrze łączy się z innymi zabiegami

Częstotliwość radiowa jest często oferowana wraz z innymi zabiegami estetycznymi, takimi jak lifting policzków i podgardla oraz uwielbiany przez gwiazdy zabieg napinający Morpheus, które łączą w sobie mikroigłowanie i RF. 

 

Każdy chce, aby zabiegi na twarz były wysokiej jakości i skupiały się na wszystkich jego problemach podczas jednej sesji, dlatego łączone zabiegi na twarz stają się coraz bardziej popularne. Radiofrekwencja przyspiesza produkcję kolagenu i elastyny oraz napina skórę, dlatego stanowi podstawę większości zabiegów na twarz oraz inne partie ciała.

Podsumowanie

Branża kosmetyczna i hazardowa nie są ze sobą w żaden sposób skorelowane, natomiast dzięki temu jeszcze lepiej jesteśmy w stanie zauważyć, jaki przełom technologiczny nastąpił w ciągu ostatnich kilku lat. 

 

Kasyna online Polska obecnie zostały zrewolucjonizowane. Gracze mogą grać w nich w automaty wideo, produkowane przez gigantyczne firmy zajmujące się produkcją oprogramowania, a niektórzy operatorzy, dają graczom w bonusach darmowe pieniądze, aby zachęcić ich do zarejestrowania konta. Niektóre z gier, jakie można spotkać w kasynie to:

 • Sizzling Hot;

 • Book of Ra;

 • Ultra Hot;

 • Columbus.

 

Radiofrekwencja podobnie jak hazard, jeszcze kilka lat temu nie miała tak szerokiego zastosowania, jak obecnie. Aktualnie możliwe jest wykonywanie dziesiątki zabiegów zarówno na twarz, jak i całe ciało. Mają one na celu głównie ujędrnienie, natomiast w niektórych przypadkach pomagają również zredukować cellulit, szczególnie z okolic brzucha, jak i ud. 

 

Jeżeli jesteś zainteresowana wymodelowaniem sylwetki i uwydatnieniem swoich zalet, to fale radiowe Ci w tym pomogą! Znajdź najbliższy salon oferujący tego rodzaju zabiegi i już teraz idź w stronę młodości i piękna!

 

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Buty do biegania od Under Armour – czy warto?
Buty do biegania od Under... Każdy biegacz musi mieć odpowiedni ekwipunek – niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna przygodę z bieganiem, czy jest już wprawiony w tej dyscyplinie. Do podstawowych elementów garderoby...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie